המטרה תל אביב מאת אריק אמבלר ספר מתח טרור פלסטיני

המטרה תל אביב מאת אריק אמבלר, הוצאת מעריב, תרגם עמיהוד ארבל, 1981
LEVANTER BY ERIC AMBLER
מייקל הוא חבר בארגון מסחרי בשם 'הסוכנות המסחרית והימית ' או 'סוכנות האוול' כפי שהיא כונתה בפי כל. מוצאו היה מעורב למרות שמו האנגלי-משורשים יוונים, ארמניים ואפילו סוריים. עסקי הסוכנות התפרשו על פני כל הים התיכון וחלק מאירופה. אבל אז, החל הסיבוך הפלשתיני-ישראלי להאפיל על הכל. מייקל נאלץ לצאת יחד עם מזכירתו נגד ארגון טרור פלשתיני אכזרי ביותר. המוסר של מייקל עומד בפני הברירה להתחסל או לחסל! אריק אמבלר אסף מידע רב על מקורות הסכסוך הישראלי פלשתיני והוא מנסה בספר זה שלא לתפוס עמדה למרות הקשיים הברורים. עבודת מחקר ספרותית מאלפת בתוך ספר מתח שלא נותן מנוחה לקורא, בפרט הישראלי. ספר זה השפיע רבות על סופרים ידועים כמו ג'ון הל קארה בספרו 'המתופפת הקטנה'. אם גרהם גרין כתב עליו שהוא הטוב בסופרי המותחנים-מה יש עוד להגיד? הספר הוסרט עם פטר לורה לפי תסריט של סופר המותחנים פרנק גרובר.  הרומנים של אריק אמבלר נחשבים כעומדים בשורה הראשונה של ספרי מתח והפכו לרבי- מכר עם הופעתם. יאן פלמינג יוצרו של הגיבור הכל-יכול ג'ימס בונד, התאהב בספריו והצהיר בכל הזדמנות שהוא קורא עוד רומן חדש של אמבלר, הצטרף אליו גם גרהם גרין.
אריק אמבלר, 1909-1998 יליד לונדון. ספריו השפיעו רבות על סופרים כג'ון לה קארה, אדם הול, לן דייטון ואפילו יאן פלמינג יוצרו של ג'ימס בונד האגדי. אריק אמבלר כתב לפעמים תחת הפסבדון אליוט ריד.

מספריו של אריק אמבלר בעברית:
אנדרטה למרגל 
המטרה תל אביב 
מסע אל תוך הפחד הספר הוסרט עם ג'וזף קוטן בתפקיד הראשי ועם אורסון וולס
ד"ר פריגו
הקנוניה
אל תשלח עוד ורדים
המסיכה של דמיטריוס           
המסכה של דימיטריוס אריק אמבלר ספר מתח הוצאת מעריב   אנדרטה למרגל אריק אמבלר ספר מתח   אל תשלח עוד ורדים אריק אמבלר ספר מתח  דוקטור פריגו אריק אמבלר רומן ריגול  המטרה תל-אביב אריק אמבלר ספר מתח   הקנוניה נגד אמריקה פיליפ רות  מסע אל תוך הפחד אריק אמבלר ספר מתח

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s