דוקטור פריגו מאת אריק אמבלר ספר מתח

דוקטור פריגו מאת אריק אמבלר, הוצאת זמורה, תרגם חיים גליקשטיין, 1976
DOCTOR FRIGO  BY ERIC AMBLER
סיפור מתח מעולה, מלא בהפתעות. דוקטור פריגו(פריגו-בשר קפוא) שמו האמיתי ארנסטו קאסטילו, רפוא צעיר בבית חולים באחד מהאיים הקריביים. אביו היה מהפכן נודע שהיה קשור במאבקים פוליטיים אלימים באחת מהמדינות הלאטיניות ושנרצח על ידי שירותי הביון האמריקאים והצרפתיים. עכשיו, מבקשים שירותי הביון לדעת האם לדוקטור ה'קריר' יש שאיפות פוליטיות או תאוות נקם על הירצחו של אביו. סיפור מרתק בנוסח גרהם גרין המערב פילגש, כומר שיכור, לוחם גרילה, מהפכן הסובל ממחלה ניאורולוגית ואחרים. הביקורות הבינלאומיות כתבו: סיפור מסובך בדייקנות. עלילה ריאליסטית שיש בה זרם מתמיד של מתח גבוה. אם גרהם גרין כתב עליו שהוא הטוב בסופרי המותחנים-מה יש עוד להגיד? הרומנים של אריק אמבלר נחשבים כעומדים בשורה הראשונה של ספרי מתח והפכו לרבי- מכר עם הופעתם. יאן פלמינג יוצרו של הגיבור הכל-יכול ג'ימס בונד, התאהב בספריו והצהיר בכל הזדמנות שהוא קורא עוד רומן חדש של אמבלר, הצטרף אליו גם גרהם גרין.
אריק אמבלר, 1909-1998 יליד לונדון. ספריו השפיעו רבות על סופרים כג'ון לה קארה, אדם הול, לן דייטון ואפילו יאן פלמינג יוצרו של ג'ימס בונד האגדי. אריק אמבלר כתב לפעמים תחת הפסבדון אליוט ריד.

מספריו של אריק אמבלר בעברית:
אנדרטה למרגל 
המטרה תל אביב 
מסע אל תוך הפחד הספר הוסרט עם ג'וזף קוטן בתפקיד הראשי ועם אורסון וולס
ד"ר פריגו
הקנוניה
אל תשלח עוד ורדים
המסיכה של דמיטריוס           
המסכה של דימיטריוס אריק אמבלר ספר מתח הוצאת מעריב   אנדרטה למרגל אריק אמבלר ספר מתח   אל תשלח עוד ורדים אריק אמבלר ספר מתח  דוקטור פריגו אריק אמבלר רומן ריגול  המטרה תל-אביב אריק אמבלר ספר מתח   הקנוניה נגד אמריקה פיליפ רות  מסע אל תוך הפחד אריק אמבלר ספר מתח

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s