קרטל מאת פול לו סוליצר ספר מתח תרגם אהרן אמיר

קרטל מאת פול לו סוליצר, הוצאת ידיעות אחרונות 1991, תרגם מצרפתית אהרן אמיר ספר מתח.  מנסרה המפרנסת דורות של משפחות צרפתיות בקנדה, עוברת לשליטת קבוצה של דוברי אנגלית בשל מה שנראה על פניו כתרגיל בורסאי מלוכלכלך. רחוק מקנדה, בויסקונסין נהרג חנווני קטן וחסר חשיבות בשל הפקדות גבוהות מהרגיל בבנקים. בין שתי פרשיות אלה שנראה כי אין קשר ביניהם, מתרחשות עסקות סמים קטלניות. זנאיד, צאצאית למשפחה שבבעלותה היתה המנסרה, יוצאת לחקור את התרגיל הבורסאי ואז מסתבר לה שחייה בסכנה וכי תאגיד ענק שנלחם בתאגיד אחר-מנסה בתרגילים בורסאיים מלוכלכים וגם באלימות ברוטאלית ביותר להשתלט על בעלי עסקים וחברות גדולות ברחבי יבשת אמריקה. 400 עמודים של מתח בלתי פוסק. פול לו סוליצר הוא נחשב כמומחה בינלאומי לענייני כספים וגם סופר מחנן ביותר.
קרטל פול סוליצר
מספריו בעברית באדיבות אתר בוקספר:
חנה מאת פול לו סוליצר הוצאת כתר 

פולין 1882. חנה, ילדה יהודיה בת שבע, משחקת ביום קיץ חם עם טדיאוש, פולני קתולי צעיר, המבוגר ממנה בשנים אחדות. לפתע פורצים קוזקים אל הכפר וזורעים מוות ואש בכל. ביום מר זה תדע חנה גם את טעמה של האהבה וגם את טעמה של הבגידה והאימה. לונדון-1899. לחנה עדיין אותן עיני ילדה אפרוריות, אך היא רחקה מאוד מילדותה. היא בגרה-ברצף של גלי הרפתקאות-באוסטרליה, בפריס, בוינה ובלונדון. חנה אשת הברזל, היא כעת בעלת אימפריה חובקת עולם של מוצרי קוסמטיקה. סמל ה'ח' המסוגננת-האות הראשונה בשמה-מעטר את מוצרי היפי שלה, שנשים קונות בהתלהבות בכל מקום. גם גברים רבים לוכדת חנה ברשתה. הם אינם עומדים בפני כוח המשיכה והפיתוי שלה. אלא שכגודל הצלחתה כן גודל תחושת האבדן והערגה שלה לטדיאוש, שעקבותיו אבדו. היא תלך עד קצה העולם בנסיון-אולי נסיון שווא להשיגו ובכך לממש את חלום ילדותה. 426 עמודים פול לו-סוליצר נולד ב-1946 להורים ניצולי שואה שהשתקעו בצרפת. כבר בשנת העשרים הראשונות לחייו היה למיליונר העוסק בסחר בינלאומי.
חנה פול לו סוליצרעוד מפריו בעברית: המלך הירוק היקסרית

המלך האדום מאת פול לו סוליצר. 334 עמודים של מתח בלתי פוסק. סוליצר מספר את סיפורו של צעיר יהודי העוסק בתרגום שחוזה בהיתמוטטות של המעצמה האדומה, ברית המועצות. הוא מחליט לנצל את משאביה כדי להפוך לאדם עשיר . בדרך הוא פוגש ברוצחים, איומי מעצר, שערוריות, כלי נשק קטלניים ביותר ועוד. בדרך הוא נמלט לישראל. לא,הוא לא מתחבר לגאידמאק ולליברמן אבל לך תדע.

מספריו של פול לו סוליצר באתר בוקספר: חווה, המלך הירוק, המלך האדום.  

מתוך עיתון הארץ 2009:פול-לו סוליצר, מחבר רבי-מכר ורב-יחצן ססגוני, מתאר בספרו החדש את עלילותיו של מתורגמן רוסי שמוכר נשק לאנגולה ובורח מצרפת לישראל. זוהי גרסתו לפרשת אנגולה-גייט, שהוא וגאידמק נמנים עם נאשמיה. סוליצר, אשף הפרסומת העצמית, הורשע בינתיים בהעלמת מס, לקה בשבץ מוחי וננטש על ידי אשתו. וגאידמק? הוא בכלל טוען שסוליצר מעולם לא היה היועץ שלו

המלך האדום פול לו סוליצר
המלך הירוק פול לו סוליצר הוצאת כתר

סיפור מרתק ביותר על שריד ממטהאוזן שיוצא לג'ונגל באמאזונס וחוזר עם קבוצת אינדיאנים לבניין האו"ם ומציב בפני העולם את האתגר המטורף והנפלא ביותר שאי פעם עמדו האומות מולו. 403 עמודים פול לו סוליצר יליד 1946. סופר ואיש כספים צרפתי,יועץ ליחסים בינלאומיים, מומחה לענייני כלכלה וכספים. **
המלך הירוק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s