אנדרטה למרגל אריק אמבלר ספר מתח

אנדרטה למרגל מאת אריק אמבלר, הוצאת זמורה, תרגם חיים גליקשטיין, 1976
EPITAPH FOR A SPY  BY ERIC AMBLER
יוסף וואדאסי הוא איש רגיל, כמוני ואולי, כמוך. אבל הוא גם פליט שעבר הרבה בחייו ושעוד עתיד לעבור הרבה. אבל שום דהבר בחייו לא הכיון אותו עלימותץ עם עובדת היותו מואשם בריגול. כדי להכויח אתץ חפותו, נאלץ וודאסי להוכיח את אשמתו של מישהו אחר. מעט מאוד אנשים מוכנים לעזור לו אבל רהבה יותצר מוכנים לראותו שוקע ונעלם. יוסף נאלץ לאמץ לעצמו את כללי    משחק הדמים של בוכנויות הביון ולחץ את עצמו כמה שיותר מהר.
מתוך עמוד הפתיחה של הספר:
"ביום שלישי, הארבעה עשר לאוגוסט, הגעתי לסנט גטיין מניצה. ביום חמישי, השישה עשר, בשעה אחת עשרה ארבעים וחמש, נעצרתי על יד שוטר ואיש ביטחון בבגדים אזרחיים ונלקחתי לתחנת המשטרה."
ה גרהם גרין כתב עליו שהוא הטוב בסופרי המותחנים-מה יש עוד להגיד? הרומנים של אריק אמבלר נחשבים כעומדים בשורה הראשונה של ספרי מתח והפכו לרבי- מכר עם הופעתם. יאן פלמינג יוצרו של הגיבור הכל-יכול ג'ימס בונד, התאהב בספריו והצהיר בכל הזדמנות שהוא קורא עוד רומן חדש של אמבלר, הצטרף אליו גם גרהם גרין.
אריק אמבלר, 1909-1998 יליד לונדון. ספריו השפיעו רבות על סופרים כג'ון לה קארה, אדם הול, לן דייטון ואפילו יאן פלמינג יוצרו של ג'ימס בונד האגדי. אריק אמבלר כתב לפעמים תחת הפסבדון אליוט ריד.

מספריו של אריק אמבלר בעברית:
אנדרטה למרגל 
המטרה תל אביב 
מסע אל תוך הפחד הספר הוסרט עם ג'וזף קוטן בתפקיד הראשי ועם אורסון וולס
ד"ר פריגו
הקנוניה
אל תשלח עוד ורדים
המסיכה של דמיטריוס           
המסכה של דימיטריוס אריק אמבלר ספר מתח הוצאת מעריב   אנדרטה למרגל אריק אמבלר ספר מתח   אל תשלח עוד ורדים אריק אמבלר ספר מתח  דוקטור פריגו אריק אמבלר רומן ריגול  המטרה תל-אביב אריק אמבלר ספר מתח   הקנוניה נגד אמריקה פיליפ רות  מסע אל תוך הפחד אריק אמבלר ספר מתח

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s